Venkovní a vnitřní parapety

Na objednávku vám dodáme parapety v jakékoliv barvě, kterou si vyberete ze vzorníku RAL.

Na českém trhu se nejčastěji setkáte s dovozovými parapety, které jsou vyrobeny z tenčího a méně odolného materiálu, což vede k jejich prohýbání a zvlnění. My pro vás ale chceme to nejlepší. Víme, že chcete, aby vydržely co nejdéle.

Pořiďte si okenní parapety, které se neohnou a nezvlní.

Dodáváme pro vás parapety české výroby, které jsou z pevných a odolných materiálů, které jsou barevně i tvarově stálé. Výborně odolávají jak mechanickému poškození, tak povětrnostním podmínkám.

Parapety jsou nedílnou součástí každého okna. Nejen že chrání vaši fasádu před zatékáním a stékání vody po ní, ale vhodně zvolené venkovní parapety esteticky dotvářejí výsledný dojem z celého domu. Dobře poslouží i jako podstavec pro truhlíky a květináče či jiné dekorace.

Parapety se od sebe liší materiálem, způsobem jejich zpracování a tloušťkou použitého materiálu.

Dodáváme parapety české výroby, které jsou:

 • tvarově stálé
 • barevně stálé
 • teplotně odolné
 • odolné proti mechanickému poškození

Záleží nám na tom, aby parapety plnily svou funkci a vydržely co nejdéle, proto vám v případě zájmu zajistíme montáž prověřenou odbornou firmou po celé České republice.

Nově pro vás dodáváme parapety z přírodního mramoru a žuly.
V nabídce najdete dnes už téměř nezbytné doplňky k oknům, jako okenní žaluzie a okenní sítě proti hmyzu.

Najdete u nás:

 • vnitřní parapety z PVC a dřevotřísky
 • venkovní parapety pozinkované (ocelové), hliníkové (ohýbané – tažené) a možnost zajištění i jiných materiálů
 • parapety z přírodního mramoru a žuly (možno využít i jako pracovní desky, obklady krbu, grilovací desky atd.)
 • parapety z poly-mramoru
 • pozinkované a hliníkové parapety v různých odstínech a šířkách (zakázková výroba)
 • příslušenství pro parapety

Zdarma pro vás:

 • parapety nařežeme
 • podélně nařežeme parapety z PVC a dřevotřísky
 • zabalíme
 • poskytneme návod na montáž pro případ, že si chcete parapety zaměřit i namontovat sami
 • najdeme nebo doporučíme profesionální montážní firmu, která se postará o odborné zaměření i montáž

Venkovní parapety

Pozinkovaný plech 0,75 mm
Pozinkované parapety jsou vyrobeny z vysoce kvalitního ocelového pozinkovaného plechu s polyesterovým povlakem, což zaručuje jeho stálobarevnost a dlouholetou trvanlivost. Pozinkované parapety o síle 0,75 mm jsou nejlevnější variantou venkovních parapetů. Tyto parapety se vyznačují vysokou pevností a jsou opatřeny ochranou krycí fólií před poškozením. Na objednávku vám dodáme parapety v jakékoliv barvě, kterou si vyberete ze vzorníku RAL. K parapetům dodáváme plastové krytky, které stylisticky a funkčně doplňují venkovní parapety.

Pozinkovany-plech-0-75-mm 

Ohýbaný hliníkový plech 0,8 mm
Ohýbané venkovní parapety jsou vyráběny z hliníkového plechu o síle 0,8 mm.Tyto parapety jsou ekonomicky atraktivní varianta vůči ostatním parapetům z hliníkového plechu. Na objednávku vám dodáme parapety v jakékoliv barvě, kterou si vyberete ze vzorníku RAL. Parapety jsou opatřeny ochranou krycí folí, která se po montáži odstraní. K parapetům dodáváme plastové a hliníkové kryty, které stylisticky a funkčně doplňují venkovní parapety.

Ohybany-hlinikovy-plech-0-8-mm 

Ohýbaný hliníkový plech 1,4 mm
Nabízíme Vám novou metodou vyráběné parapety z ohýbaného hliníkového plechu o síle 1,4 mm od českého výrobce. Jedná se o velmi kvalitní a tvrdé parapety, jejichž povrchová strana je pokryta polyesterovým vícevrstvým lakem. Tyto parapety se dají využít jako alternativa za dovozové parapety z taženého hliníku, které je svou kvalitou plnohodnotně nahrazují. Na objednávku vám dodáme parapety v jakékoliv barvě, kterou si vyberete ze vzorníku RAL. Parapety jsou opatřeny ochranou krycí fólií, která se po montáži odstaní.K parapetům dodáváme plastové a hliníkové kryty, které stylisticky a funkčně doplňují venkovní parapety.

Ohybany-hlinikovy-plech-1-4-mm 

Tažený hliník
Hliníkové tažené parapety jsou vyráběny z hliníku metodou vysokotlakové extruze (tažený profil). Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a tuhostí. Jsou vysoce odolné proti povětrnostním podmínkám, UV záření a mechanickému poškození. Na objednávku vám dodáme parapety v jakékoliv barvě, kterou si vyberete ze vzorníku RAL. Parapety jsou opatřeny ochranou krycí fólií, která se po montáži odstaní.K parapetům dodáváme plastové a hliníkové kryty, které stylisticky a funkčně doplňují venkovní parapety.
Venkovní parapety - Tažený hliník

Vnitřní parapety

Dodáváme pro vás parapety české výroby, které jsou z pevných a odolných materiálů. Jsou barevně i tvarově stálé. Výborně odolávají mechanickému poškození.

Parapety jsou nedílnou součástí každého okna. Nejen že vhodně zvolenými parapety zkrášlíte svůj domov, ale určitě oceníte i jejich praktičnost. Dobře poslouží jako podstavec pro květináče či jiné dekorace a tím dotvářejí výsledný dojem z celého domu.

Plastové vnitřní parapety
Ke všem dekorům a typů vnitřních parapetů máme krytky v barvě.

Vnitřní plastové parapety jsou vyrobeny z kvalitního PVC materiálu, který zajišťuje dobrou stabilitu a pevnost. Povrch parapetu je opatřen speciální PVC nebo CPL fólií pro zvýšení odolnosti a pro celkový vzhled parapetu. Tyto plastové parapety jsou k dostání v široké škále dekorů a barev. Před poškozením při manipulaci a montáží chrání parapety speciální krycí ochranná fólie. Tyto parapety vám poskytnou zachování barvy a dekoru snadnou údržbu a voděodolnost. K parapetům dodáváme plastové krytky a funkčně doplňující vnitřní parapety.

Vnitrni-parapety-plastove 

Dřevotřískové vnitřní parapety
K parapetům dodáváme plastové krytky nebo lemovací pásku, která stylisticky a funkčně doplňují vnitřní parametry.

Vnitřní dřevotřískové parapety jsou vyráběny metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (laminát 0,6 mm CPL/HPL) na dřevotřískovou desku. Dřevotřískové parapety se vyznačují dlouhou životností a s tvarovou stálostí. Spodní strana parapetu je naimpregnovaná, aby se zabránilo jejich zvlhnutí. Dřevotřískový parapet je vhodný pro všechny typy interiérů a je k dostání v široké škále dekorů. K parapetům dodáváme plastové krytky nebo lemovací pásku, která stylisticky a funkčně doplňují vnitřní parametry.

Vnitrni-parapety-drevotriskove 

Dodáváme široký sortiment příslušenství a náhradních dílů k parapetům:

 • Krytky vnější – materiál (Al, PVC)
 • Krytky vnitřní – materiál (Al, PVC)
 • Spojky – materiál (Al, PVC)
 • Šroubky

Provozovna

Navštivte největší vzorkovou prodejnu na Jižní Moravě. Prodejna_s-logem 

Nevíte si rady v výběrem plastových oken? Tak neváhejte navštívit naši vzorkovou prodejnu, kde vám odborně poradíme s výberem těch nejvhodnějších oken pro váš byt či dům. V naší vzorkovně najdete veškerá řešení pro montáž oken i dveří.

S výběrem vám ochotně poradí naši proškolení technici.

Kontaktní informace:
EUROPLAST – Morava s.r.o.
Holasice 314
664 61 Holasice

Tel.: +420 547 232 360
E-mail: info@europlast-morava.cz

IČ: 65277716
DIČ: CZ65277716

Parkování na vlastním vyhrazeném parkovišti.

Provozní doba:
Po – Pá: 7:00 – 15:30
So, Ne: dle dohody